Kõik koerad vajavad treenimist

Inimesed ja koerad on aidanud üksteisel tuhandeid aastaid ellu jääda. Sel ajal kui koerad ja inimesed õppisid üksteisega suhtlema hakkasid inimesed koeri juhendama. Tänu sellele suutsid kaks täiesti erinevat liiki omavahel koostööd teha. Tänapäeval nimetame me seda toimingut treenimiseks.

Kõik koerad, olenemata nende tööst ja otstarbest, vajavad treenimist. Mõned koerad vajavad spetsiaalset treeningut nagu pimedate koerad, politsei- ja sõjaväekoerad. Kuid isegi tavaline perekoer vajab treenimist.

Treening aitab luua üksteisemõistmise koera ja omaniku vahel. Aitab õpetada koerale kuidas käituda tänaval ja millised reeglid kehtivad kodus. Hea kasvatusega koer on omanikule suureks rõõmuks.

Selleks, et koerast kasvaks täisväärtuslik ühiskonnaliige, oleks vaja teda õigesti sotsialiseerida ja treenida kas omal käel või treeneri abiga mõnes koertekoolis.

Loe veel, milleks koertekool vajalik on :Koertekool on nii koertele kui inimestele”

Mis on koerte individuaaltreening ja millistele koertele see mõeldud on?

Koerte rühma- ja grupitreeningutest on tänapäeval pea iga koertest huvituv inimene kuulnud, kuid mis see individuaaltreening endast kujutab.
Koerte individuaaltreening on mõeldud igas vanuses ja tõugu koertele. Kutsikatele, probleemsetele koertele, vanadele koertele, keskmise treenituse tasemega koertele, sportkoertele jne… ehk kõigile koertele ja nende omanikele, kes soovivad oma oskusi lihvida, probleemkäitumisi lahendada, midagi juurde õppida või ka täiesti algusest alustada.

Individuaaltreeningul osaletakse koeraga kahekesi. Treening algab tavaliselt koera kodust ja liigutakse edasi keerukamatesse olukordadesse, kuid see ei pea alati nii olema. Omanikule kuulub treeneri jäägitu tähelepanu terve treeningtunni vältel. Kohe kui tekib mõni küsimus on võimalik koheselt tagasisidet saada. Trenn ei toimu kindla malli järgi, vaid kõik on kohandatud vastavalt koeraomaniku soovide järgi.

Treener koostab igale õpilasele personaalse treeningkava selle põhjal, mis on probleemideks ja mida on soov koeraga saavutada. Koeratreener võtab treeningkava koostades arvesse koera tõugu, vanust, elukeskkonda, läbielamisi ja iseloomu, ning samuti ka seda palju on koeraomanikul aega ja võimalusi.

Käsitletakse erinevaid tähtsaid teemasid nagu näiteks koerte psühholoogia, koera sotsialiseerimine, kodune kasvatus, probleemkäitumiste ennetamine, eluks vajalikud käsklused, rihmas kõndimine ja hea suhte alustalasid. Neid teemasid on lõputu hulk, mida saab individuaaltunnis käsitleda : varjupaiga koera rehabilitatsioon, puuri- või aedikuõpe, toas puhtuse pidamine, üldine viisakus, trikid, teiste loomadega läbisaamine, lapsed ja koerad, hüperaktiivsus, rihmas kõndimine, ärevuse ja hirmuprobleemid, erinevad agressiooniliigid, koeraga reisimine jne…

Soovitud tulemused võivad tulla kiiremini, kui grupitrennis, sest terve treeningtund keskendub siiski vaid ühele koerala. Selleks, et teada saada, mis konkreetse koera peal kõige paremini töötab võiks käia mitme erineva treeneri juures proovimas. “Kuidas valida koeratreenerit või koertekooli?”

Kui sulle see artikkel meeldis, siis jaga seda sõpradega