Meist

.
Koertetreener 
Mona N. Vahtra

Olen koertega lähemalt kokku puutunud alates 2008. aastast, mil alustasin koerte varjupaigas vabatahtlikult abistamas käimist. Aasta hiljem sai minust koeraomanik ja 2011. aastal hakkasin kelgukoerte turismitalus kenneliabiliseks.

2016. aasta talvel olin Walesi ühe tuntuima koeratreeneri, Terry Bogue (Celticwolf Alaskan Malamute Training and Rehab), juures õpipoiss. Hiljem ka Inglismaal ühe oma tõu parima koerakasvataja ja koerahotelli omaniku, Sharon Pinkerton-i (kennel Bareve), juures abiline.
2017. aasta sügisel kasvatasin üles enda esimese tõukoera pesakonna ja läbisin koolituse, et saada ametlikult koerakasvatajaks. 2018. aastal tegin enda ettevõtte ja samal aastal alustasin koerte individuaaltreeningu pakkumisega. 2019. aastal avasin esimesed baaskoolituse rühmatrennid.

Olen osa võtnud erinevatest noorteprojektidest ning käinud erinevatel koolitustel ja loengutel nagu näiteks : EKL koolitaja ja katsekohtuniku põhikursus, koeramassaaž algajad ja edasijõudnud, “Dog management”,  EKL koerakasvataja koolitus, “Uued aspektid koerte probleemkäitumises”, “Sõnakuulelik koer”,  “Introduction to Being a Dog Trainer Certification”, “Kutsikaiga: Mäng. Suhted. Algkoolitus. Eesmärgid”, “Spordile suunatud kuulekus”, “Koera juhtimine raskes olukorras”, “Dog calming code”, ökoturism, turundus, ettevõtlus jt.

Usun, et spetsialistiks saab vaid elukestvalt õppides ja läbi enda pideva kurssi viimise ja arendamisega. Seetõttu plaanin jätkuvalt igast arenguvõimalusest kinni haarata ja võtta osa nii paljudest koeri puudutavatest koolitustest kui võimalik. Minu suurimaks inspiratsiooniks sel teel on minu enda koerad, keda on mul hetkel neli.