1. Teed koju jõudmisest peo

Kas sajad koju jõudes oma koerale selga nagu 5-aastane, kes saabus just Disneyland-i ? See võib koeral põhjustada ärevust ja üksiolekuahastust. See ergutab koera ka teie najale hüppama ja murelikult halisema.

2. Alistud koera kerjamisele

Neid suuri kutsikasilmi, mis sinu toidulaua alt välja piiluvad on päris raske igroneerida. Eriti veel kui leiad enda sülest sooja ja pehme koonu. Tee endale ja oma külalistele teene ning ära kunagi sööda koera laua juurest. Ära arva, et koer unustab selle, kuidas ta ühel õhtul tüki steiki lauaäärest välja lunis.
Selle asemel õpeta koerale hoopis käsklus “koht” ja iga kord kui sööd saada ta oma kohale. Paku talle seal mõni maiustega täidetud mänguasi või koera enda õhtusöök. Õpeta oma kutsikale, et palju premeeritavam on lauast eemale hoida, kui selle all oodata.

3. Juhuslik preemia

Seda juhtub kogu aeg, kuid tihti me ei tea või märka seda. Näiteks puudutad koera, annad talle silmsideme või räägid temaga, kuigi peaksid teda halva teo korral ignoreerima. Koer võtab antud käitumist kui preemiat, ning ei mõista et tegi üldse midagi valesti.

4. Ei õpeta rihmas käimist piisavalt varakult

Me oleme kõik näinud koeri, kes tõmbavad rihma otsas ja jalutavad oma koeraomanikke ühest tee serva otsast teise. Kutsikale tuleks esimesel võimalusel õpetada rihmas käimist, et sellest saaks normaalne osa tema elust. Kui on hirm, et kutsikas jääb haigeks, sest pole veel kõiki vaktsiine saanud, siis saab rihmas kõndimist harjutada edukalt ka toas ja koduõues. Kui oodata ajani kuni koer on nelja kuune, siis võib rihmas kõndimine talle väga segadusseajavaks osutuda.

5. Äraostmine

Kas teie koer kuulab teid ainult siis, kui teil on maius käes? Kas hoiate koolitusseansil tihti kätt taskus ning liigutate maiust koera nina ees enne iga käskluse andmist? Kui vastasite “jah”, siis olete paljuski süüdi selles, miks koer teid ilma maiuse olemasoluta kuulda ei võta. Paljud inimesed alustavad koera koolitamist õigesse positsiooni meelitamisega. Tähtis on võimalikult varakult eemaldada otsene peibutis ja õpetada koera ka teistest premeerimise viisidest (nagu nt mäng, kiitus ja füüsiline kontakt) lugu pidama.

 

Kui sulle see artikkel meeldis, siis jaga seda sõpradega